Rdeča nit ločevalne diete je pravilno kombiniranje živil, kar naj bi povzročalo izgubo odvečnih kilogramov. Že kar lep čas je znana predvsem trimesečna ločevalna dieta, pri kateri lahko na priljubljeni duet “šniclja” in pečenega krompirja kar pozabite.
90 dnevna ločevalna dieta
Pri tej ločevalni dieti gre, kot že ime pove, za ločevanje hrane, kar naj bi posledično privedlo do od 18 do 25 kilogramov minusa na tehtnici, saj naj bi tak način prehranjevanja močno vplival na metabolizem. Zajtrk pri tej dieti je vedno sadni, nadaljni jedilnik pa se spreminja in sicer so prvi dan na vrsti beljakovine, drugi dan škrob, tretji dan ogljikovi hidrati, naslednji pa sadni (tudi zelenjava velja). Cikel se pri ločevalni dieti potem ponavlja, le da po štirih tednih po sadnem dnevu pride vodni dan, in takrat si razen vode ne boste privoščili ničesar.
Poleg teh pravil se je pri ločevalni treba držati še pravilnega časovnega razmaka med obroki, da pa je potrebno uporabljati manj soli in olja, oziroma ga kjer je le mogoče nadomestiti z olivnim, piti veliko vode in se gibati, je pa tako ali tako univerzalno pravilo vsake diete.
Ločevalna dieta ima pri nas veliko privržencev, vendar saj vemo, da ni dneva brez noči. Nasprotniki te ločevalne diete se spotikajo predvsem ob obljube o številu izgubljenih kilogramov, o spremembi metabolizma in sicer takšni, da naj se izgubljeni kilogrami nikoli več ne bi vrnili. Moteče naj bi bilo tudi včasih dvomljivo uvrščanje določenih jedi v določene skupine, ohlapna določanja potrebne količine zaužitega ter dejstvo, da ni dovolj velikega poudarka na pomembnosti gibanja.
Ali naj se torej lotimo ločevalne diete ali bi morda poiskusili s kakšno drugo? Ljudje smo si različni, tako da kar enemu ugaja, je lahko drugemu celo v škodo. Zato se je pred začetkom vsake diete modro posvetovati z zdravnikom in na koncu seveda poslušati tudi svoje telo. Polagamo pa vam na srce, nikar ne pozabite, da popolnosti ni mogoče doseči, zato si cilje hujšanja zastavite realno, sicer ne boste nikoli zadovoljni.